Valsts kanceleja

Notiek datu ielāde... Lūdzu, uzgaidiet...

Lekcija par ieguldījumu aizsardzību saskaņā ar Eiropas enerģētikas hartas nolīgumu

2019. gada 5. decembris

2019. gada 12. decembrī Valsts kancelejā (Brīvības bulvārī 36, Rīgā, Preses konferenču telpā Nr. 319) no plkst. 13.30 līdz 16.30 notiks lekcija "Ieguldījumu aizsardzība enerģētikas sektorā saskaņā ar Eiropas enerģētikas hartas nolīgumu", ko organizē Valsts kancelejas Juridiskais departaments.

Eiropas enerģētikas hartas nolīgums (Energy Charter Treaty, turpmāk – nolīgums) ir starptautisks līgums, kas veido unikālu daudzpusēju ietvaru enerģijas tirgus dalībnieku sadarbībai enerģētikas sektorā.  Nolīgums noslēgts (parakstīts 1994. gada decembrī, stājās spēkā 1998. gada aprīlī), lai veicinātu enerģijas tirgus atvēršanu nolīguma dalībvalstīs, vienlaikus ievērojot ilgtspējīgas attīstības principus, un tādā veidā sekmētu investīciju pieplūdumu dalībvalstu enerģētikas sektoros. Nolīgumā ietvertais regulējums fokusējas uz četriem pamatjautājumiem: ārvalstu investīciju aizsardzība, nediskriminējošu apstākļu radīšana tirdzniecībai ar enerģijas izejvielām, produktiem un aprīkojumu, strīdu risināšana nolīguma dalībvalstu starpā un starp ārvalsts investoru un nolīguma dalībvalsti, kā arī enerģijas efektivitātes veicināšana.

Lekcijā tiks aplūkots un analizēts nolīgums un tajā ietvertais investīciju aizsardzības mehānisms. Atsevišķi tiks apskatīta Latvijas elektroenerģijas obligātā iepirkuma sistēma ieguldījumu aizsardzības tiesību kontekstā.

Lekciju vadīs starptautiskā advokātu biroja "Dechert LLP" partneri Ērika Šteina (Erica Stein) un Eduardo Silva Romero (Eduardo Silva Romero). Gan Ērikai Šteinai, gan Eduardo Silvam Romero ir plaša praktiska pieredze starptautiskajās ieguldījumu aizsardzības tiesībās – gan pārstāvot valstis, gan investorus, gan arī darbojoties kā šķīrējtiesnešiem.

Lekcija notiks angļu valodā.

Pieteikšanās līdz 2019. gada 10. decembrim, sūtot e-pastu uz adresi dainis.pudelis@mk.gov.lv un norādot vārdu, uzvārdu, pārstāvēto institūciju un personas koda pirmo daļu (nepieciešama, lai pieteiktu caurlaidi iekļūšanai Valsts kancelejas telpās). Ierodoties Valsts kancelejā, nepieciešams uzrādīt personu apliecinošu dokumentu (pasi vai ID karti).

Papildinformācija:

Dainis Pudelis,
Valsts kancelejas
Juridiskā departamenta jurists
Tālrunis 67082915
E-pasts Dainis.Pudelis@mk.gov.lv